Audiophony DIA/ACDR-50 Diaphragm for ACDR-50 1,75"
Article number: 01737
Eur
25.95
Share this with your friends!
Diaphragm for ACDR-50 1,75"
Coil diameter: 45 mm
You might also be interested in
Diaphragm for ACDR-50 1,75"Coil diameter: 45 mm...
Audiophony CUW12-200 Speaker 12" 200W RMS 8 Ohm
Speaker 12" 200W RMS 8 OhmDiameter: 12 inches (26 cm)Impedance: 8 ohmsPower handling: 200W RMSSensitivity: 97 dB (1W / 1m)Frequency response...
Other products in this category
Audiophony MTD12 Driver 1,35" 50W 8 Ohm
32.50
Driver 1.35 inch - 50W for MT12A speaker cabinetNominal Impedance: 8 ohmsFrequency Response: 1500 Hz - 20 KHzPower Handling: 50 WattsSe...
JB PTX-34 PRO Titanium Driver 1,5" 60W (>2,0 kHz)
Professional driver with Mylar diaphragm and Kapton voice coil bobbin...
JB PH-1 Glassfiber horn for PT-34/PT-44
Glassfiber horn for PT34 and PT44...
JB PTX-44 PRO Titanium Driver 1,75" 80W (>1,5 kHz)
Professional driver with Titanium diaphragm and Kapton voice coil bobbin...
JB 660 Dual Piezo Tweeter
5.95
JB 660 Tweeter with hornThis tweeter is designed for 150 W rms systems with a 29 Ohm shunt resistor. Must be used with a 20 Ohm / 10 Watt sh...